لتوسا دایت

مشاهده مقالات دیگر

در اینستاگرام

ما را دنبال کنید

شما می توانیدبا فالو کردن ما از تخفیف های ویژه لتوسادایت  بهره مند شوید!
ما را دنبال کنید

شما میتونی با مشاهده تعرفه های رژیم درمانی و انتخاب یکی از آنها وارد پروسه خرید برنامه غذایی شوید.

یا اگر قبلا ثبت نام کردی در پروفایل شخصی خود اقدام به خرید تعرفه های رژیم درمانی کنید.

ما با همکاری تیم برنامه نویسی  و تیم متخصصین علم تغذیه لتوسادایت ، برنامه ای طراحی کردیم که میتوان به کمک آن مواد غذایی که در رژیم غذایی شما انتخاب شده را با توجه به تعداد واحد های آن ، با مواد غذایی دیگری که در همان گروه غذایی وجود دارد، جایگزین کنیم.

لازم به ذکر است که این برنامه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته و حتی اگر از جای دیگری برنامه غذایی دریافت کرده اید هم میتوانید از این برنامه برای جانشین کردن مواد غذایی استفاده کنید.

اگر شما از طریق برنامه های رژیم درمانی نامتعارف وزن کم کردید و یا نتونستید وزن کاهش یافته را تثبیت کنید ، در صورتی که یک سوم تا دو سوم وزن کاهش یافته، بعد از حدود یک سال به وزنتون اضافه شد، 

شما دچار بازگشت وزن شده اید.

این بازگشت وزن شما را دچار افسردگی می کند و مدام به خود می گید دیگه نمیتونم وزنم رو کم کنم.

تیم متخصصان مجرب لتوسادایت برای این مشکل راه حلی کاملا استاندارد دارد.

برای دریافت رژیم غذایی بازگشت وزن ثبت نام کنید.

طرز تهیه غذاهای رژیمی

خام گیاهخواری چیست؟

چکیده :
خام گیاهخواری زیرمجموعه ای از رژیم های گیاهخواری است که به علت سبک و محدودیت های زیادی که دارد مورد توصیه متخصصین تغذیه نیست.
نجمه رستمی

نجمه رستمی

این مقاله را به اشتراک بگذارید:

باهم به ویژگی ها و معایب رژیم خام گیاهخواری می پردازیم.

خام گیاهخواری

خام گیاه خواری چیست؟

در رژیم خام گیاهخواری هیچ گونه غذایی با منشا حیوانی مصرف نمی شود. حتی مواد غذایی که حداکثر تا ۴۸ درجه سانتیگراد حرارت دیده باشند مصرف می شوند.

این سبک رژیم غذایی از اواسط دهه نود میلادی معرفی شد و هدف از این نوع رژیم پیشگیری از بعضی بیماری ها بوده است. در این نوع رژیم به جای پخت و پز از روش های آبگیری، خیساندن، خشک کردن و یا میکس کردن استفاده می شود.

مزایا و معایب این نوع رژیم چیست؟

از طرفی به علت مصرف بالای سبزیجات تازه منبع مناسبی از نظر فیبر، ویتامین ها و املاح معدنی محسوب می شود.

اما حرارت ندادن و حرارت کم محصولات گیاهی هم احتمال آلودگی میکروبی را بیشتر می کند و همچین ممکن است فرد دچار سو هاضمه شود. زیرا مصرف فیبر ها به مقدار زیاد بدون حرارت دهی کامل گوارش را به مخاطره می اندازد.

عدم مصرف محصولات حیوانی برای مدت طولانی برای بدن مخاطراتی دارد. بدن را در معرض کمبود پروتئین و بیماری های ناشی از آن مانند :ضعف عضلات، ضعف حافظه و بیماری های قلبی قرار می دهد.

افرادی که این نوع رژیم غذایی را برای مدت طولانی انتخاب کرده اند دچار کمبود کلسیم، آهن، ویتامین ب۱۲ و ویتامین دی خواهند شد. همچنین دچار بیماری هایی از جمله پوکی استخوان، کم خونی، تضعیف سیستم ایمنی و … خواهند شد.

چند نوع رژیم گیاه خواری داریم؟

البته رژیم های گیاهخواری دسته های گوناگونی دارد. که همه آنها نامتعارف محسوب نمی شود و حتی برای سلامتی نیز مفید هستند . مانند رژیم گیاهخواری به همراه مصرف لبنیات و تخم مرغ(لاکتواوو) که  از جمله رژیم های مناسب گیاهخواری محسوب می شود. زیرا این رژیم بر پایه مصرف سبزیجات با اصول کامل پخت به همراه مصرف تخم مرغ و لبنیات است. تنها تفاوت آن در مصرف نکردن گوشت قرمز و سفید است.

میتونید تو سایت ما از تنوع رژیم های گیاهخواری سالم لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *