جمعه : 3/بهمن/1399

تيم منتخب دور اول جام ملت‌ها معرفي شد

کد خبر : 1393102401 / مورخ : 1393/10/24-09:03 / بازدید: 56

تيم منتخب دور اول جام ملت‌هاي آسيا معرفي شد.

 به نقل از فارس، با به پايان رسيدن دور اول مسابقات جام‌ملت‌هاي آسيا که به ميزباني استراليا در حال برگزاريست تيم منتخب دور اول انتخاب شد که با کمال تعجب از تيم ملي کشورمان تنها نام احسان حاج صفي در بين 11 نفر اول مشاهده مي شود.

نکته جالب اينکه از تيم ملي امارات که در اول ديدار با 4 گل بر قطر غلبه کرد نام 3بازيکن به چشم مي خورد و اين در نوع خود قابل توجه است.

دور اول مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا با به ثمر رسيدن 20 گل به پايان رسيد که سهم گروه ايران از اين تعداد، هفت گل بود.

با انجام ديدارهاي ژاپن – فلسطين و اردن – عراق دور اول مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا به پايان رسيد. به اين ترتيب تمام تيم‌هاي حاضر در جام يک بازي انجام دادند و جدول گروه‌ها شکل گرفته است.از نکات قابل ذکر دور اول اين است که هيچ يک از بازي‌ها به تساوي کشيده نشد و همه بازي‌ها برنده داشته‌اند. همچنين کسب نتايج جالب توجه و پرگل در برخي بازي‌ها از نکات جالب دور اول بود.
حريف دشواري که تحقير شد
شايد کمتر کسي تصور مي‌کرد که قطر در نخستين ديدارش با چهار گل مغلوب امارات شود. قطري‌ها خود را از پيش صعود کرده مي‌دانستند و حتي کارشناسان ايراني فوتبال هم اين تيم را سخت‌ترين حريف ايران در گروه سوم مسابقه‌ها مي‌دانستند اما شکست 4 بر يک قطر برابر امارات، همه تخمين‌ها و پيش بيني‌ها را رد کرد.

2،5 گل در هر بازي
در دور اول مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا هشت بازي انجام شد و 16 تيم حاضر در رقابت‌ها در مجموع اين هشت بازي 20 بار دروازه يکديگر را گشودند. بنابراين به طور ميانگين در هر بازي 2،5 گل به ثمر رسيده است که آمار چندان بدي نيست و مي‌تواند نويدبخش بازي‌هاي بهتر و جذاب‌تر در ادامه جام باشد.

ايران در پرگل‌ترين گروه
در گروه اول مسابقه‌ها که ميزبان بازي‌ها را در خود جاي داده در دور اول شش گل به ثمر رسيده است که با احتساب انجام دو بازي در دور اول ميانگين سه گل در هر بازي را نشان مي‌دهد. تيم‌هاي حاضر در گروه دوم کمترين اقبال را در باز کردن حريفان خود داشتند به گونه‌اي که در دو بازي اين گروه تنها دو گل زده شد.
اما تيم‌هاي گروه سوم که تيم ملي ايران هم در آن حضور دارد با به ثمر رساندن هفت گل، آمار بيشترين گل زده در دور اول را به خود اختصاص دادند. در گروه چهارم هم در دو بازي پنج گل به ثمر رسيد.

پرگل‌ترين و کم‌گل‌ترين بازي‌ها
ديدار تيم‌هاي استراليا – کويت و امارات – قطر هر کدام پنج گل داشتند و پرگل‌ترين ديدارهاي دور اول بودند. در نقطه مقابل در چهار بازي تنها يک گل به ثمر رسيد.

بهترين برد
ژاپن با پيروزي 4 بر صفر برابر فلسطين بهترين پيروزي دور اول را به نام خود ثبت کرد.

دور دوم مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا فردا (سه‌شنبه) با انجام ديدارهاي کويت – کره‌جنوبي و عمان – استراليا از گروه اول آغاز مي‌شود.